Przejdź do treści

„Kłodzkie Nikiforki” – druga tura.

Kłodzkie Nikiforki” – druga tura.

W świecie polityki kłamstwo nie istnieje, są tylko różne interpretacje faktów. Dlatego też, dobry władca powinien być doskonałym kłamcą. Sprawiającym jednocześnie wrażenie, że dba o interes i dobro swoich obywateli. Ukrywając przy tym starannie, prawdę o tym, że partykularne interesy partyjne i finansowe profity środowisk politycznych, które go wspierają, wymagają zazwyczaj tego, aby taka postawa była pozorna. Tą, starą jak świat prawdę, doskonale rozumieją nasi niektórzy Radni i wybitni politycy powiatowo-miejscy. Są oni głęboko przekonani, że aby ich władza mogła przetrwać metody, jakimi rządzą trzeba ukrywać.

Środowisko skupione wokół „Prawda – nie inaczej” jest zgodne, co do tego, że przedstawiani dzisiaj zwycięzcy pierwszej tury memoriału „Orderu Kłodzkiego Nikiforka”, no może poza panem Bogusławem, nie czytają do poduszki „Księcia” Niccolo Machiavellego. Jednakże, w sposób intuicyjny wyczuwają, że Niccolo miał rację twierdząc, iż najkorzystniej dla ludzi władzy jest wówczas, gdy wyborcy są głupi i tępi, albowiem „tłum pójdzie zawsze za pozorami…” Czyli, za nimi.

Bohaterowie naszej opowieści wiedzą doskonale bo, aż tak głupi nie są, że gdyby ich wyborcy naprawdę cenili uczciwych i mądrych polityków to w obawie, że mogą nabawić się intelektualnej gangreny nigdy, przenigdy, nie obdarzyliby swoim wyborczym zaufaniem politycznych Nikiforków.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców pierwszej tury konkursu „Orderu Kłodzkiego Nikiforka”, w kolejności zajętych miejsc. Osobistości te są jednocześnie kandydatami w rundzie drugiej. Zwycięzca, który zostanie uhonorowany tym zaszczytnym wyróżnieniem, nagrodę będzie mógł odebrać po spełnieniu warunków określonych na: http://klodzko.prawdapress.info/referendum/

  1. Jerzy Motyka.

  2. Zdzisław Duda.

  3. Grzegorz Kogut.

  4. Zbigniew Nowak.

  5. Damian Ślak.

  6. Bogusław Szpytma.

Głosowanie potrwa do 9 marca 2018 roku.

 

powered by Typeform