Przejdź do treści

Nikiforki”- podsumowanie pierwszej tury konkursu.

Nikiforki”- podsumowanie pierwszej tury konkursu.

W piątek 16 lutego zakończyła się pierwsza tura konkursu „Orderu Kłodzkiego Nikiforka”. Wszystkim naszym czytelnikom, którzy wzięli udział w pierwszej rundzie naszego plebiscytu serdecznie dziękujemy i jednocześnie zapraszamy do głosowania w rundzie drugiej, której inaugurację zaplanowaliśmy na dzień 2 marca. Ponieważ cześć naszych czytelników zwróciła się do nas z prośbą o przedłużenie głosowania w rundzie pierwszej, zatem wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, wznawiamy głosowanie, prezentując jednocześnie listę pretendentów do „Orderu Kłodzkiego Nikiforka” w kolejności zajętych miejsc w wyniku dotychczasowego głosowania.

Głosowanie jest anonimowe i będzie trwało jedynie przez 24 godziny od chwili opublikowania.

A oto szanowni pretendenci wraz z krótką charakterystyką ich zasług.

  1. Jerzy Motykanominowany za unikalną cnotę, jaką jest przaśna i pyszałkowata świętoszkowatość, oraz za genialny pomysł, zorganizowania REFERENDUM, czyli sposobu na zniszczenie wspaniałego świata Burmistrza Michała i budowy na jego ruinach nowej szczęśliwej cywilizacji kupieckiej.

  2. Grzegorz Kogutnominowany za potwierdzenie reguły, że głupota nie jest do końca brakiem, lecz samodzielną jakością z na wskroś własną logiką dotyczącą raczej reguły niż wyjątku, oraz za leninowską pasję do realizowania woli ludu poprzez niedorzeczne gardłowanie.

  3. Bogusław Szpytmanominowany za geniusz podobny do geniuszu Kazimierza Wielkiego, który jak powszechnie wiadomo, zastał Polskę jakąś i jakąś tam zostawił, oraz za upowszechnienie fałszywego stereotypu sumy zerowej i wynikającej z tego stereotypu fałszywego planowania.

  4. Michał Piszkonominowany za honor i siłę, z jaką chwali dzisiaj to, co wczoraj ganił u swojego poprzednika, Bogusława Szpytmy, oraz za chełpienie się wielkimi czynami, które nie są wynikiem jego wielkiego zamiaru, lecz w dużej mierze przypadku.

  5. Damian Ślakdrukarz amator, nie mylić z kornikiem Szyszki, nominowany za intrygującą umiejętność cichego dziurawienia umysłów i serc członków Rady Miasta Kłodzka, śmiesznym i jałowym pustosłowiem.

  6. Zdzisław Duda nominowany za straszenie dziada workiem a także, za bezkompromisowe podejście do wiedzy wszelkiej i bezkrytycznie zapożyczone myślenie o wszystkim, oraz za genialną umiejętność budzenia ludzkiego współczucia i podziwu w zyskiwaniu stanowisk udając, że już je ma.

  7. Aneta Łosiewicznominowana za to, że śpiewając w chórze burmistrza Michała, bezbłędnie wyczuwa, które utwory nadają się do klubu nocnego, a które na prywatkę.

  8. Zdzisława Górskanominowana za to, że jest niezatapialna, jak szalupa z Tytanika, a osiągnąwszy stan emeryckiej nirwany, bez względu na poziom politycznego wzburzenia spokojnie na fali się kołysze, oraz za nieodwzajemnioną, jeszcze, miłość do bezdomnych.

  9. Zbigniew Nowaknominowany za zniewalającą wrażliwość serca oraz za czarującą umiejętność faworyzowania krewnych i talent do zarażania tą bakterią umysłów niewinnych obywateli, a także za niezwykłą umiejętność prowadzenia interesów, które jednych zaślepiają po to, aby innych oświecić.

  10. Adam Kwasnominowany za niezwykłą zdolność do skomplikowania najprostszej nawet sprawy, oraz za to, że w chwilach, gdy do jego mentalnego krwiobiegu dostają się jakieś szmery, potrafi nad nimi zapanować, nie stając się przy tym małym łatwowiernym chłopcem.

 

W imieniu Wielkiej Kapituły „Orderu Kłodzkiego Nikiforka”

Mirosław Rudziński – Gappa

Głosowanie.

powered by Typeform